יום שני, 12 בספטמבר 2011

אנשים מפורסמים

רוצים לדעת על ההיסטוריה? סיור באחד מבתי הקברות המפורסמים של לונדון פותח את האשנב להיסטוריה של לונדון. בית הקברות המתוייר ביותר, בשל האנשים הקבורים בו, וגם בגלל הארכיטקטורה הוא בית הקברות בהיי גייט בצפון לונדון. בבית קברות זה קבור קארל מרקס ואחרים. בית הקברות מחולק לחלק המזרחי, והמערבי. חלקו המערבי ניתן לביקור רק עם סיור. פרטים לגבי הסיורים באתר של ידידי בית הקברות, שעוזרים בשימור המקום.

IMG_2473.JPG
קבר בבית הקברות קנסל גרין
מה הסיפור מאחורי בתי הקברות? עד תחילת המאה ה-19 אנשים נקברו בחצר הכנסיה, אבל אז לונדון גדלה ונהפכה לעיר בעלת האוכלוסיה הגדולה בעולם, ונוצר הצורך בשטחי קבורה. אנשי עסקים הקימו את בתי הקברות. למשל בבית הקברות בקנסל גרין בו ביקרתי היום, שנפתח ב-1833 ע"י עו"ד, שקנה את המקום. בית הקברות בקנסל גרין הוא בית הקברות מעל מספר האנדרטות הגבוה ביותר המוכרזות לשימור, וביניהן שתי אנדרטות של בני מלוכה, שבגלל שהתחנתנו עם בני תמותה רגילים, ורצו להקבר ליד בני זוגם. לא יכלו להקבר בבית קברות מלכותי, ולכן בחרו בבית הקברות הזה. יש במקום סיורים מודרכים תמורת תשלום, למרות שאפשר לבקר גם באופן עצמאי. עוד קברים מעניינים פה הם של בעל קרקס מקומי לשעבר, שבחר להקבר במקום. גופתו של פרדי מרקורי נשרפה במשרפה הצמודה לבית הקברות, אבל הוא לא קבור פה.

בית הקברות ברומפטון ליד הצמוד לתחנת ווסט ברומפטון. הוא הנגיש ביותר בתחבורה ציבורית, והקרוב ביותר למרכז לונדון. הוא גם הוכרז כפארק מלכותי. לחובבי קבוצת הכדורגל של צ'לסי. בית הקברות והאצטדיון של הקבוצה שוכנים זה לצד זה.
יש עוד מספר בתי קברות מעניינים בלונדון, אבל רשימה זו תמצה את המבקר המזדמן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה