יום שישי, 4 במאי 2012

אינטרנט אלחוטי

לתייר המזדמן שמשוטט ברחבי העיר, ומנסה לגלות רשתות אלחוטיות פתוחות מצפה אכזבה. אז מה עושים? מספר פאבים ובתי קפה מציעים גישה אלחוטית. לרוב גם זו חסומה, ובזמן הזמנת השתייה/אוכל צריך לבקש את הסיסמא מהמוכר/ת.
רשת Starbucks מציעה גם היא גישה לאינטרנט אלחוטי, אבל יש לקנות כרטיס (מינימום 5 פאונד) שאפשר להשתמש בו לקנות אוכל ושתייה ברשת. ברגע שנרשמים, אפשר להשתמש בכל אחד מבתי הקפה של רשת Starbucks. רוב הבתי הקפה של הרשת מציעים את הגלישה האלחוטית, אבל לא כולם. 
רשת בתי הכלבו ג'ון לואיס - John Lewis החלה לאחרונה אף היא להציע גלישה אלחוטית ללקוחותיה, ואפילו לא זקוקים לבצע רכישה כלשהי בחנות. 
חשוב לציין שבשרשתות שציינתי צריך תחילה להרשם כדי לקבל גישה לרשת האלחוטית.
לקראת האולימפיאדה התקינו בתחנות הרכבת התחתית הראשיות אינטרנט אלחוטי virginmedia.com/wifi השירות פעיל רק בתחנות עצמן ולא שהרכבת בתעלה בין התחנות. השירות חינם עד סוף 2012.
רשת Cloud פרוסה ברחובות מרכז לונדון, ובמסעדות ובתי קפה שונים. אם תסרקו לרשת כמעט בטוח שתמצאו אותה. כדאי להרשם מראש עוד בבית באתר שלהם, וכשתגיעו ללונדון אחרי שתתחברו לרשת באותו שם תתבקשו להכניס את שם המשתמש והסיסמא שלכם.

5 תגובות:

 1. יש פיתרון אחר של לקחת ראוטר סלולרי מהארץ ולגלוש שם במחיר של בערך 7 פאונד ליום.
  היתרון זה שאפשר לגלוש גם שני אנשים במקביל.
  כשמדליקים את הראוטר הוא פותח רשת WIFI ואפשר להתחבר ולגלוש גם מסמארטפון וגם מלבטופ.
  לחברה קוראים Mi-Fi והם נותנים שירות טוב

  השבמחק
 2. אני יודע שחברת הסלולר Three מציעה מודם MiFi. המחיר של המודם כ-500 שקל, ועל זה צריך להוסיף אופציית גלישה של עוד כמה עשרות שקלים. מי שחולה אינטרנט שווה לקנות. אחרת הייתי מחפש מקומות לינה שיש בהם אופציה גלישה.
  עוד אפשרות זה פשוט לקנות סים מקומי, ויש טלפונים חכמים שמאפשרים את אפשרות שיתוף גלישה בדיוק כמו מכשיר ה-MiFi.

  השבמחק
 3. מה עם סניפי מקדונלדס, האם יש WIFI חופשי?

  השבמחק
 4. פעם אחרונה שבדקתי האינטרנט במקדונלד היה חינם, אך איטי מאד, אבל אני לא מבקר במקום לעתים תכופות.

  השבמחק