יום חמישי, 1 במרץ 2012

טיולי יום מחוץ ללונדון

בפוסטים הקרובים אתרכז במקומות שאפשר להגיע אליהם מלונדון, ולהספיק להגיע בזמן חזרה למלון בלונדון. טיולים אלה מתאימים למי שרוצה לטעום מהאזורים הכפרים הקרובים ללונדון, ולא רוצים לטרוח להעביר את המזוודות ממלון למלון.

לונדון מוקפת בכביש טבעתי. הטיולים המוצעים פה הם מחוץ לכביש הטבעת
שמספרו הוא M25, וכך גם לרוב הוא מכונה.
DSC_0028
צוקי דובר

בשנת 95 הסתימה כריית התעלה בין צרפת לאי הבריטי. האנגלים מפגרים עם רשת הרכבות המהירות לעומת שאר היבשת, ורק לפני כשנתיים הסתיימה סלילת המסילה המאפשרת נסיעה במהירות של מעל 300 קמ״ש, והמסילה לתעלה היא הראשונה ברשת. הדבר גם הוביל לשיפור הזמנים ברשת הרכבות למחוז קנט - Kent ששוכן מזרחית ללונדון.
ההמלצה הראשונה היא העיירה דובר. בעבר הנסיעה הייתה לכאן לוקחת שעתיים, וכיום התקצרה בכמעט חצי בעזרת הרכבת המהירה. העיירה עצמה עצמה לא מעניינת, אבל לידה שוכנת טירת דובר עם היסטוריה ארוכה של מלכים ששהו במקום, ועד לתקופת מלחמת העולם השנייה והמערות הסודיות מהן נוהל הפיקוד על הגזרה המזרחית. למי שמעוניין בטיול רגלי מומלץ להמשיך למצוקי דובר השוכנים צפונית לעיירה, והליכה קצרה תוביל אתכם אליהם.

ההגעה לטירה בתחבורה ציבורית קצת מסובכת. הטירה נמצאת על גבעה, ואין כמעט אוטובוסים שמגיעים לכניסה לטירה. המרחק מתחנת הרכבת הוא כ-2 ק"מ, ואפשר לקחת מונית בכ-5 פאונד.

אתר האינטרנט הרשמי של אתר היסטורי זה.
http://www.english-heritage.org.uk/daysout/properties/dover-castle/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה