יום שבת, 15 באוגוסט 2009

5 נקודות תצפית על לונדון

תצפית על העיר מפרלמנט היל
תצפית מפרימורס היל בצפון לונדון


אין בלונדון גורד שחקים בן 100 קומות עם תצפית על העיר, אבל עדיין ניתן למצא מספר מקומות עם תצפית יפה על העיר.

1. הילטון פארק ליין - סניף זה של רשת מלונות הילטון שוכן על אחד מצלעות הייד פארק. מהקומה ה-28 נשקף נוף מדהים על העיר והפארק. ניתן לסעוד במסעדה שבמקום או ללגום משקה בבאר שאמנם יקר יותר מפאב בעיר, אבל תמורת פחות מ-10 פאונד ניתן ללגום משקה ולהשקיף על העיר. התחנה הקרובה ביותר למלון היא Hyde park corner

2. גני הגג בקנזינגטון - ריצ'רד ברנסון אחד מעשירי בריטניה, ובעל השליטה בחברת התעופה וירג'ין קנה את השטח מעל מה שהיה פעם בית כלבו והפך אותו לגנים על הגג עם מסעדה ובאר. הגנים מחולקים לכמה אזורים וסוגי גנים שונים, והיפה ביותר לדעתי הוא הגן עם ציפורי הפלמינגו. ניתן לבקש לראות את הגנים ובאותה הזדמנות לעשות תצפית על האזור. זו לא התצפית היפה בעיר, אבל הגנים המדהימים מפצים על כך. התחנה הקרובה ביותר היא Kensington high street

3. מגדל אוקסו - לא הרחק מתחנת הרכבת ווטרלו, על הגדה הדרומית של נהר התיימז שוכן המגדל בבניין באותו שם, שממנו יש תצפית על הגדה הצפונית של העיר. ניתן לשבת במסעדה ולהנות מהנוף או לבקש גישה למרפסת. הגישה היא חינם, ובעלי המסעדה מחויבים לתת גישה חופשית. הסיפור מאחורי מגדל האוקסו הוא שבעבר היה אסור לפרסם מוצרים. אוקסו שבעצם מורכב משלוש אותיות OXO הוא קוביות של תרכיז ציר מרק, בצורה יצירתית זו בעבר פורסמה החברה, ועד היום נשאר המגדל כאחד מסמלי העיר.

IMG_2527.JPG

תצפית משמורת One Tree Hill בדרום לונדון


4. מגבעת פרלמנט היל בפארק המפסטד יש תצפית יפה על העיר. ההגעה למקום דורשת הליכה קצרה מתחנת Hampstead Heath ברכבת העילית. מפה של האזור.

5. לונדון איי - גלגל הענק בגדה הדרומית של התמזה מרחק הליכה קצרה מתחנת ווטרלו ווסטמינסטר (שנמצאת בגדה הנגדית של הנהר) נבנתה לרגל חגיגות המילניום, ובשל הפופלאריות נשארה בפעילות מאז. העליה לגלגל כרוכה בתשלום.

במהלך שהותי בלונדון יצא לי לבקר בעוד כמה מגדלים, אבל לצערנו הגישה למקומות אלה הם עם הזמנה בלבד מבעלי המקום. במהלך חודש ספטמבר יש סוף שבוע בשם סוף השבוע עם הבתים הפתוחים שחלק מהמקומות שבד"כ סגורים נפתחים לקהל, והפופולארים שבהם התור יכול להתארך לכמספר שעות.

2 תגובות:

 1. סלע, תודה :)

  הדפסתי ולקחתי איתי לטיול בעוד שלושה ימים.

  אודליה

  השבמחק
 2. מגדל ה-Shard הגבוה באנגליה, ובאירופה ביום בו סיימו לבנות אותו (כמה חודשים מאוחר יותר נפתח מגדל גבוה יותר במוסקבה).

  אפשר לקנות כרטיסים לתצפית. המחיר בקנייה מראש הוא 24.95 פאונד ובקופת המגדל בתוספת של 5 פאונד.

  האתר שאפשר לקנות כרטיסים הוא: http://www.theviewfromtheshard.com

  השבמחק